Pariaza la SUPERBET pe Cote Marite pentru Romania U21 vs Ucraina U21!

83

România U21 vs Ucraina U21 este primul duel pe teren propriu al micilor tricolori după super EURO 2019, acolo unde au fost semifinaliști. Jucătorii lui Rădoi se vor confrunta cu Campiona Mondială U20 joi, de la ora 20:30, pe stadionul Ilie Oană.

Informații România U21 vs Ucraina U21

• 6 jucători de la EURO 2019 U21 din lotul României sunt selecționați pentru acest meci: Pașcanu, Băluță, Boboc, Petre, Olaru și Grigore;
  • Primul meci din grupă, disputat în Danemarca, a fost pierdut de România cu 2-1, asta după ce Florinel Coman a ratat un penalty în minutele de prelungire;

Deschide cont la SUPERBET cu un CLICK AICI si ai bonus de pana la 500 RON!

• Ucraina este Campioana Mondială U20, turneu câștigat în această vară. Aceeași generație a eliminat România U19 la Ploiești, atunci când tricolorii aveau nevoie de o remiză;
  • EURO U21 2021 este primul din istorie cu 16 participante;
  • În actualele preliminarii, sunt permise nu mai puțin de 5 schimbări în meci;
  • Ucraina a disputat deja 2 partide pe teren propriu: 0-2 cu Finlanda și 4-0 cu Malta;
  • După meciul cu Ucraina, România U21 se va duela cu selecționata similară din Irlanda de Nord, luni, 14 octombrie;

Vezi AICI oferta SUPERBET pentru duelul cu Ucraina U21!

Lot România U21 pentru dubla cu Ucraina și Irlanda de Nord:

Portari: Andrei Vlad (FCSB), Marian Aioani (Chindia Târgoviște), Cosmin Dur-Bozoancă (Universitatea Cluj)

Fundași: Andrei Rațiu (Villarreal / Spania), Radu Boboc (Viitorul Constanța), Andrei Chindriș (FC Botoșani), Denis Ciobotariu, Ricardo Grigore (ambii Dinamo), Alexandru Pașcanu (CFR Cluj), Mihai Velisar (Gaz Metan Mediaș)

Mijlocași: Tudor Băluță (Brighton / Anglia), Marius Marin (Pisa / Italia), Andrei Ciobanu (Viitorul Constanța), Darius Olaru (Gaz Metan Mediaș), Olimpiu Moruțan, Răzvan Oaidă, Dennis Man (toți FCSB), Mihai Neicuțescu (Dinamo), Valentin Mihăilă (Universitatea Craiova)

Atacanți: George Ganea (Viitorul Constanța), Adrian Petre (Esbjerg / Danemarca), Denis Drăguș (Standard Liege / Belgia)

Descarcă aplicația SUPERBET cu un simplu click pe ACEST LINK si pariaza de oriunde te-ai afla!