Stanciu salveaza Steaua, Keseru marcheaza din pasa lui Moti

Marti a fost ziua in care au inceput treburile serioase in Liga Campionilor, iar Steaua, vicecampioana Romaniei, se poate declara multumita cu rezultatul obtinut la Praga cu Sparta, in mansa tur a turului al treilea preliminar din UEFA – Champions League. Stanciu salveaza Steaua, Keseru marcheaza din pasa lui Moti.

Vezi AICI GRATUIT ce joaca tipsterii SuperPont Premium in meciurile de UEFA – Champions League

Echipa lui Laurentiu Reghecampf a remizat 1-1, dupa un meci in care si-a impartit cu adversarul perioadele de dominare. Prima repriza le-a apartinut gazdelor, care au deschis scorul in minutul 35 prin Sural care l-a invins pe Nita cu o lovitura de cap, in urma unui corner executat bine de Dockal. Pana la pauza scorul putea fi mai mare, dar Nita a reusit cateva parade bune. Dupa iesirea de la cabine, cehii s-au retras inexplicabil, Golubovic si Stanciu au ratat primele ocazii, iar decarul stelist a stabilit scorul final in minutul 75 cand a executat superb o lovitura libera de la marginea careului de 16 metri.

Alti patru romani au luat parte la meciurile de marti. Ludogoret, cu Claudiu Keseru pe post de marcator din pasa lui Cosmin Moti, a remizat pe teren propriu 2-2 cu Steaua Rosie Belgrad, atacantul roman reusind sa egaleze pe final. Alex Chipciu a fost titular in FK Rostov vs Anderlecht 2-2, in timp ce Alexandru Matel nu a prins niciun minut in victoria lui Dinamo Zagreb, 2-0 pe teren propriu cu Dinamo Tbilisi.

Rezultatele de marti din prima mansa a turului al treilea preliminar:

• BATE Borisov vs Dundalk 1-0 ( A marcat: Gordejchuk 70 )
  • Ludogorets vs Steaua Rosie Belgrad ( Au marcat: Cafu 43, Keseru 76 / Katai 48, Kanga 66 )
  • Sparta Praga vs Steaua 1-1 ( Au marcat: Sural 35 / Stanciu 75 )
  • Partizani – Salzburg 0-1 ( A marcat: J. Soriano pen. 70 )
  • Plzen vs Qarabag 0-0
  • FK Rostov vs Anderlecht 2-2 ( Au marcat: Dolberg 58 / Campos 27 )
  • Dinamo Zagreb vs Dinamo Tbilisi 2-0 ( Au marcat: Soudani 39, Coric 42 )
  • Sahtior Donetk vs Young Boys Berna 2-0 ( Au marcat: Bernard 27, Seleznev 75 )

Deschide un cont nou de parior la eFortuna si beneficiezi de bonus de bun venit de 1000 RON