Retrospectiva fotbal 27 Iulie – Egal important pentru Astra

Retrospectiva fotbal 27 Iulie - Egal important pentru Astra

S-a terminat prima mansa a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor. Miercuri seara au avut loc alte sase partide, iar in una dintre ele a fost implicata si Astra Giurgiu, campioana Romaniei. Retrospectiva fotbal 27 Iulie – Egal important pentru Astra.

VEZI AICI GRATUIT CE JOACA TIPSTERII SUPERPONT PREMIUM IN MECIURILE DE UEFA – EUROPA LEAGUE

Echipa antrenata de Marius Sumudica a remizat pe teren propriu, 1-1 cu FC Copenhaga. Fara antrenorul de 45 de ani, ramas in tribuna, giurgiuvenii au inceput cum nu se poate mai bine primul meci din istorie in Liga Campionilor, iar portughezul Filipe Teixeira a deschis scorul inca din minutul 7, dupa o pasa a lui Boudjemaa. Apoi, Astra s-a retras si i-a permis adversarului sa preia controlul partidei si nu a reusit sa reziste pana la final. Danezii au egalat in minutul 64, prin Delaney, iar rezultatul ii transforma in favoriti la calificare, mansa retur urmand sa se desfasoare miercurea viitoare, la Copenhaga.

Calificata cu greu in turul al treilea, Celtic a terminat la egalitate in Kazahstan, 1-1 cu FK Astana, iar Hapoel Beer Sheva se poate mandri cu un rezultat foarte bun pe terenul lui Olympiakos. Fara Ovidiu Hoban, suspendat, israelienii au rezistat in infernul din Pireu si au terminat la egalitate cu campioana Greciei, scor 1-1.

Cel mai interesant duel al serii a avut loc in Turcia, la Istanbul, unde dubla nigerianului Emanuel Emenike i-a adus victoria lui Fenerbahce, 2-1 cu AS Monaco. Pentru francezi, golul a fost inscris de Radamel Falcao.

• FK Astana vs Celtic 1-1 ( Au marcat: Logvinenko 19 / Griffiths 78 )
  • Rosenborg vs Apoel 2-1 ( Au marcat: Gytkjaer 23, Skjevik 45+1 / Efrem 67 )
  • Astra vs FC Copenhaga 1-1 ( Au marcat: Teixeira 7 / Delaney 64 )
  • Fenerbahce vs AS Monaco 2-1 ( Au marcat: Emenike 39, 61 / Falcao 42 )
  • Trencin vs Legia Varsovia 0-1 ( A marcat: Nikolics 69 )
  • Olympiakos vs Hapoel Beer Sheva 0-0

DESCHIDE UN CONT NOU DE PARIOR LA EFORTUNA SI BENEFICIEZI DE BONUS DE BUN VENIT DE 1000 RON