Retrospectiva fotbal 10 August – Surprizele Cupei Ligii

Retrospectiva fotbal 10 August - Surprizele Cupei Ligii

Inca de la reinfiintare, in urma cu doi ani, Cupa Ligii a demonstrat ca este competitia in care se poate intampla orice, marturie stand in acest sens parcursurile Concordiei si Pandurilor, finalistele ultimelor editii. Retrospectiva fotbal 10 August – Surprizele Cupei Ligii.

VEZI AICI GRATUIT CE JOACA TIPSTERII SUPERPONT PREMIUM ASTAZI

Marti si miercuri s-au jucat primele patru optimi de finala, iar surprizele nu au intarziat sa apara. Marti, FC Botosani a invins CSMS Iasi cu 1-0, dupa golul lui Lorand Fulop, si s-a calificat in sferturi, unde va intalni Steaua.

Surprizele au venit miercuri. ASA, echipa care si-a demis deja un antrenor in acest sezon si care are mari probleme financiare, a invins pe terenul Gazului, iar Viitorul a plecat invinsa de la Timisoara, unde a pierdut cu ACS Poli. Timisorenii vor juca in sferturi cu Concordia, invingatoare dramatic la penalty-uri, in meciul cu Pandurii,

iar ASA asteapta duelul dintre CFR si CS U Craiova de joi, pentru a-si afla oponentul din faza sferturilor de finala.

Miercuri a fost o zi importanta in fotbalul croat. Hajduk Split si Dinamo Zagreb s-au intalnit in eternul derby al tarii, pe terenul primeia, iar lucrurile nu au mers deloc bine pentru gazde. Dinamo Zagreb, pentru care Alexandru Matel a jucat toate cele 90 de minute, s-a impus de maniera foarte clara, scor 4-0, dupa dublele semnate de Rog si Fernandes. A fost ultimul meci al etapei a patra din Croatia, iar echipa din capitala tarii e lider, cu 10 puncte din 12 posibile.

Sheriff Tiraspol, echipa fanion din Republica Moldova, si-a mai trecut in cont un trofeu. Sheriff a invins, scor 3-1, Zaria Balti si a pus mana pe Supercupa de peste Prut.

Nici in Elvetia nu a fost o zi linistita. S-a jucat derby-ul dintre Basel si Young Boys, cu, campioana en-titre iesind castigatoare, scor 3-0, Lugano a invins-o pe Sion cu 1-0, iar Luzern a castigat pe terenul lui Vaduz, scor 3-1. Au fost primele trei meciuri ale etapei cu numarul patru.

DESCHIDE UN CONT DE PARIOR CHIAR ACUM LA WINMASTERS SI INCASEAZA SUPER BONUSUL DE 1000 RON