Primele victorii pentru CS „U” Craiova si Voluntari

Primele victorii pentru CS "U" Craiova si Voluntari

S-a terminat etapa a doua a Ligii 1, prima in care au jucat toate echipele, iar meciurile de luni au adus nu mai putin de sapte goluri. Primele victorii pentru CS „U” Craiova si Voluntari.

De la ora 18:30, CS U Craiova a reusit sa obtina primele puncte ale acestui sezon, dupa ce Nuno Rocha si Mazarache au inscris in victoria de pe teren propriu, 2-1 cu ASA Targu Mures, al carui gol de onoare a fost de fapt un autogol inscris de Andrei Ivan, in minutul 48.

VEZI AICI GRATUIT CE JOACA TIPSTERII SUPERPONT PREMIUM IN MECIURILE DIN LIGA I

Meciul zilei, programat de la ora 21:00, a fost un derby al Ilfovului. Unul fara istoric, caci Concordia Chiajna a ramas in 10 din minutul 50 al meciului de pe teren propriu cu FC Voluntari, Razvan Gradinaru fiind eliminat. De atunci si pana la finalul partidei, oaspetii au marcat de patru ori si si-au trecut in cont primele trei puncte, lasand Chiajna fara punct si fara gol marcat dupa doua etape.

• CS U Craiova vs ASA Targu Mures 2-1 ( Au marcat: Nuno Rocha 33, Mazarache 66 / Ivan aut. 48 )
  • Concordia Chiajna vs FC Voluntari 0-4 ( Au marcat: Novac 61, Capatana 76, Ivanovici 84, Balan 90+1 )

Clasamentul Ligii 1 este condus de Dinamo, singura echipa cu sase puncte, urmata de Pandurii, singura cu patru. Steaua, FC Botosani si CSMS Iasi au trei puncte dupa un singur meci, in timp ce Concordia si ASA sunt singurele echipe fara victorie in doua meciuri.

Ultimul meci al etapei din Danemarca a fost Aalborg vs Odense, incheiat la egalitate, 2-2, iar Valerenga vs Molde, 3-0, a tras cortina peste runda din Norvegia.

DESCHIDE AICI UN CONT LA BETANO SI AI UNUL DIN CELE MAI MARI BONUSURI DIN ROMANIA – BONUS 100% LA DEPUNERE PANA LA 200 RON