Unics Kazan – KK Crvena Zvezda

66

Pronosticul meu: Under 142.5

Analiza: Astazi,incepand cu ora 18:00,avem parte de meciul retur al semifinalei la baschet masculin din Eurocupa,meci disputat intre Unics Kazan si Crvena Zvezda.Gazdele vin dupa esecul din meciul tur,scor 63-52 si pastreaza inca sanse la calificare,in timp ce oaspetii vin dupa victoria din campionatul Serbiei,scor 85-63 pe teren propriu in fata celor de la Borac.In aceasta partida,am ales sa mizez pe faptul ca Unics Kazan va inscrie cele mai multe puncte intr-un sfert,deoarece este echipa mult mai puternica si experimentata,care inscrie foarte multe puncte in fiecare partida,inscriind minim 76 de puncte in 6 din ultimele 7 meciuri disputate,dar si pentru ca are mare nevoie de o victorie la minim 12 puncte diferenta pentru a merge mai departe,astfel ca trebuie sa inscrie multe puncte in fiecare sfert si sa nu-i acorde multe sanse echipei adverse,iar in 4 din ultimele 5 meciuri directe,Unics Kazan a inscris de fiecare data cele mai multe puncte intr-un sfert,lucru care cred ca se va intampla si in partida de astazi.