QPR – Wigan

102

Pronosticul meu: QPR

Analiza: Returul semifinalei play-offului dintre QPR si Wigan se va desfasura luni, incepand cu ora 21:45, pe Loftus Road Stadium.Queens Park Rangers a reusit ceea ce si-a propus si anume sa nu primeasca gol in partida tur. Ce-i drept, nici nu a marcat. A fost prima remiza alba din acest an inregistrata de formatia antrenata de Harry Redknapp. Pe de alta parte, QPR a obtinut doar 4 victorii din precedentele 9 partide de pe propriul teren. In partida din urma cu 3 zile, nu putem spune ca au fost ocazii mari de poarta.Wigan are doua variante pentru a se califica in finala: victoria sau o remiza cu goluri. Nu va fi usor insa pentru ,,Latics’’ sa obtina acest lucru, mai ales ca acestia au suferit 3 infrangeri din precedentele 5 deplasari, dintre care una chiar cu QPR, in sezonul regulat. In 4 din cele 5 partide de pe teren strain ale lui Wigan nu au fost marcate mai mult de doua goluri, formatia antrenata de Uwe Rosler inscriind doar de doua ori in acest interval de 4 jocuri, o data in minutul 3 si o data in minutul 88.Eu merg pe victoria celor de la QPR azi.