Petrolul Ploiești – Astra Giurgiu

65

Pronosticul meu: Under 2.5

Analiza: In tur, Petrolul a castigat cu 2-1, tabela aratand scorul de 2-0 inca din minutul 20. In ultima intalnire directa de pe Ilie Oana, cele doua au incheiat la egalitate, scor 1-1.
In toate cele 3 partide ale Petrolului din aceasta a doua jumatate a campionatului am avut cel putin un rezultat de egalitate, ori la pauza, ori la final. Asta s-a intamplat si in meciul Astrei de runda trecuta cu Pandurii, o alta candidata la cupele europene si credem ca se va intampla si azi. Ambii antrenori se asteapta la un joc spectaculos azi, de unde tragem concluzia ca niciuna dintre echipe nu va pune accent prea tare pe defensiva , dar nici nu se vor lasa descoperite pentru a primii gol ! Nici una dintre cele doua nu doreste sa piarda puncte , implicit locul 2 !