Nice – Bastia

87

Pronosticul meu: Draw

Analiza: De la ora 21:00 in Ligue 1, pe Allianz Riviera, gazdele de la Nice vor juca acasa cu Bastia. Nice ocupa locul 12 cu 34 puncte. In ultimele trei etape acestia au doua infrangeri si o victorie. Etapa trecuta au castigat in deplasare la Marseille cu 1-0. De partea cealalta Bastia ocupa locul 10 cu 37 puncte. In ultimele patru etape au trei infrangeri si un egal. Etapa trecuta au pierdut acasa cu Psg, scor 0-3. Mizez pe un scor corect de 0-0 la pauza. Ambele echipe nu-si fac nicio grija in privinta retrogradarii si cred ca vom asista cel putin la o prima repriza lipsita de goluri. Niciuna dintre echipe nu are motive de a forta inca din prima repriza, ambele fiind pe locuri linistitoare in clasament. In 5 din ultimele 7 directe s-au marcat sub 2,5 goluri, iar in ultimele doua meciuri directe s-a marcat doar cate un gol pe meci. Sunt sanse mari sa asistam la o prima repriza lipsita de reusite pe tabela de marcaj.