ORA DE INCEPERE: 21:45

TRANSMIS LIVE: Digi Sport

ABSENTE: Olanda-  Luuk de Jong, Steven Berghuis, Jorrit Hendrix, Ron Vlaar (accidentati)

Franta- Olivier Giroud, Bacary Sagna, Ousmane Dembele (accidentati)

H2H: Franta si Olanda u castigat fiecare doua din ultimele cinci partide directe, iar un meci s-a terminat la egalitate

FORMA ECHIPE:  Olanda- W W L D W

Franta- W L W D W

ECHIPE PROBABILE:  Olanda- Blind, Bruma, Dijk, Karsdorp; Wijnaldum, Strootman; Sneijder, Klaassen, Promes; Janssen

Franta- Lloris; Sidibe, Varane, Koscielny, Kurzawa; Matuidi, Pogba; Sissoko, Payet; Griezmann, Gameiro

INTRA AICI SI DESCHIDE UN CONT LA CASA DE PARIURI EFORTUNA, CARE LE OFERA NOILOR CLIENTI UN PACHET DE BUN-VENIT IN VALOARE DE 1.000 RON

ITI OFERIM,DOAR ASTAZI, DOUA LUNI DE ABONAMENT GRATUIT IN COMUNITATEA SUPERPONT, CEA MAI BUNA COMUNITATE DE PARIORI DIN TARA !!!

Tot ce trebuie sa faci este sa trimiți pe emailul superpont1x2@gmail.com username-ul contului cu depunere pe care il deschizi ASTAZI direct cu CLICK pe acest LINK !
SuperMeciul zilei de 10 octombrie, analizat de Super PontinoOlanda a fost una dintre absentele de marca de la Euro 2016. „Portocala mecanica” a terminat abia pe locul patru in grupa din preliminarii, dupa Cehia, Islanda si Turcia. Dar deja stim ca olandezii au o problema atunci cand vine vorba de calificarea la campionatele europene, insa se descurca excelent in campaniile pentru cupa mondiala. Elevii lui Danny Blind au inceput bine si actualele preliminarii, cu o remiza in deplasarea din Suedia. Scandinavii au reusit sa deschida scorul chiar inainte de pauza, dar Sneijder a inscris la mijlocul reprizei secunde si a salvat un punct pentru Olanda. „Portocala mecanica” s-a distrat apoi pe teren propriu cu modesta nationala a Belarusului. Promes cu o dubla, Klaassen si Janssen au adus victoria in fata esticilor, care au reusit totusi sa marcheze si ei o data. Cu 4 puncte in doua partide, olandezii ocupa primul loc in grupa A, la egalitate cu Suedia si cu Franta, dar cu un golaveraj mai bun. Nationala lui Blind va da piept in aceasta seara cu Franta, principala contracandidata la calificare. Olanda are un bilant slab pe propriul teren, unde a castigat un singur meci din ultimele sase. In plus, va intalni o echipa pe care nu a mai invins-o intr-un meci oficial de mai bine de sase ani, din grupele Euro 2008.

SuperMeciul zilei de 10 octombrie, analizat de Super PontinoDe cealalta parte Franta s-a facut de rusine in primul meci din preliminarii si a terminat la egalitate, 0-0, cu Belarusul. Elevii lui Deschamps au dominat partida, au avut zece suturi pe spatiul portii (fata de niciunul al adversarilor), dar pur si simplu nu au reusit sa inscrie. „Cocosii galici” au avut emotii si in urmatorul meci, cel de pe teren propriu impotriva Bulgariei. Oaspetii au deschis repede scorul, inca in minutul 6, si pareau decisi sa dea lovitura. Francezii si-au revenit insa repede si pana la pauza au inscris deja de trei ori, prin Gameiro, Payet si Griezmann. Gameiro a reusit dubla in repriza secunda si a stabilit scorul final, 4-1 pentru „les bleus”. Dupa doua partide, nationala lui Deschamps ocupa locul doi in clasament, la egalitate de puncte cu liderul Olanda. In aceasta seara urmeaza derbyul grupei, o partida care ar putea decide in mare parte chiar soarta calificarii. Franta traverseaza o forma excelenta, cu o singura infrangere in ultimele 14 partide. In plus, „les bleus” au castigat precedenta vizita in Olanda, asa ca increderea este foarte mare in sanul echipei lui Deschamps.